Hynek Blaško

Frakce ID

Hlasování

Články

Můj život

Videa

Fotky

Hlasování
Hlasování
Březen
Březen

Evropský parlament hlasoval o rozšiřování EU na Balkán. Hlasoval jsem proti výzvě, aby se Unie rozšířila o Kosovo, Albánii, Makedonii a Srbsko. A to z několika důvodů. 

Nevěřím na multikulturalismus. A Albánie, Kosovo a z velké části Makedonie je příliš kulturně odlišná a v budoucnu by se pouze zvýšily třenice mezi jejich islámem a naším pojetím světa. EU už teď tlačí na tyto země, aby podporovaly hnutí LGBTIQ, organizovaly gay pride, a vytvářely nová práva pro pohlavní menšiny. Asi nikdo soudný nemá iluze, že vnucování těchto „hodnot“ do konzervativního islámského prostředí povede k mírovému soužití. Naopak se to stane dalšího záminkou pro nepřátelství. Další věc je vyspělost a bezpečnostní situace. Na papíře už mají unijní představitelé odškrtnuto, že tyto země jsou vyspělejší, plní akční plány, a jsou na nejlepší cestě splnit podmínky pro členství v EU. Mimo papír je realita samozřejmě jiná. 


Paradoxně, to proč jsou tyto země do Unie nezačlenitelné, je chyba EU. Nebyl by vůbec problém přijmout balkánské země do sdružení, které by bylo založeno na pohybu zboží. Na obchodě bez překážek, vědecké spolupráci, kulturní výměně a podobně. Bohužel Unie je založena zejmená na unifikaci. Na vnucování jedné „správné“ představy o životě, která je nucena všem. Na centralizaci moci, bez práva veta. Na nefunkčním multikulturalismu, který vyzdvihuje práva menšiny, ale nehledí na práva většiny. Kdyby neměla EU snahu vytvořit z Evropy jeden stát, pak by vše mohlo fungovat. 

Hlasování o zbavení imunity katalánských europoslanců – hlasoval jsem proti zbavení. Snaha osamostatnit svou zemi je politický postoj. A bez ohledu na to, zda souhlasíme s oddělením nebo ponecháním Katalánska španělskému království, neměli bychom souhlasit s vězněním lidí za politické přesvědčení. Angličané také nezavírají Skoty, kteří se chtějí osamostnit, do vězení. Naopak jim umožnili uspořádat referendum. Program činnosti Unie v oblasti zdraví na období 2021–2027 (program „EU pro zdraví“) – hlasoval jsem proti. Nesouhlasím s tím, aby se šlo pokračující cestou centralizace zdravotnictví pod EU pod záminkou zvládání epidemií. EU naopak ukázala, že ve zvládání krizí je naprosto nevhodná a mnohem lepší je spolupráce národních vlád. 


Vyhlášení EU zónou svobody pro osoby LGBTIQ – hlasoval jsem proti. Jak jsem se již vyjádřil dříve, naprosto nesouhlasím s tím, aby se jedné menšině vytvářel zvláštní prostor oproti ostatním lidem. Před zákonem jsou si všichni rovni a je diskriminace vytvářet pro vybrané zvláštní ochrany. 

Usnesení Evropského parlamentu ze dne 11. března 2021 o právech dítěte s ohledem na strategii EU pro práva dítěte – hlasoval jsem proti. Nejedná se o žádnou upřímnou snahu o ochranu dětí, ale jako obvykle snahu o výběr speciálních menšin, propagaci migrace, pozitivní diskriminaci a finance pro, ty kteří v byznysu s menšinami umí chodit.

Aktuality & Témata

Konec prezidentske kandidatury

Konec prezidentske kandidatury

Vážení přátelé, Drama s mojí kandidaturou na prezidenta skončilo. Nepodařilo se nám posbírat dostatečný počet podpisů, a tak se nemůžu zúčastnit volebního klání o post prezidenta ČR v roce 2023. Chtěl bych tímto poděkovat Vám všem, kteří jste mi dali podpisy a tím mě...

Den válečných veteránů

Den válečných veteránů

Dnes se celosvětově připomíná den válečných veteránů. Před 104 lety skončila jedna z nejhorších válek v historii. Od té doby se opakovaně lidé pokoušeli něčemu podobnému zabránit. Liga národů, OSN, a další organizace měly být zárukou míru. Dnes vidíme více než kdy...

Ceny energii

Ceny energii

Pochutnali jste si letos na Svatomartinské huse? Já tedy ne. Zhořkla by mi v ústech při myšlenkách na to, co nás letos v zimě vinou fialové vlády čeká. Další ohlášené zdražovaní energetickými firmami, které mají 1000% zisky, a které se uklidí do zahraničí, protože jim...

Zvýšení ochrany spotřebitele

Zvýšení ochrany spotřebitele

Na začátek roku i něco pozitivního. Mám radost, že změny týkající se ochrany spotřebitelů.. Od letošního roku již KONEČNĚ nebude možné uzavírat smlouvy po telefonu. Přiznám se, že toto téma mě hodně trápilo, jelikož uzavřít smlouvu přes telefon, kdy nikdo nemůže...