Evropský parlament hlasoval o rozšiřování EU na Balkán. Hlasoval jsem proti výzvě, aby se Unie rozšířila o Kosovo, Albánii, Makedonii a Srbsko. A to z několika důvodů.
Nevěřím na multikulturalismus. A Albánie, Kosovo a z velké části Makedonie je příliš kulturně odlišná a v budoucnu by se pouze zvýšily třenice mezi jejich islámem a naším pojetím světa. EU už teď tlačí na tyto země, aby podporovaly hnutí LGBTIQ, organizovaly gay pride, a vytvářely nová práva pro pohlavní menšiny. Asi nikdo soudný nemá iluze, že vnucování těchto „hodnot“ do konzervativního islámského prostředí povede k mírovému soužití. Naopak se to stane dalšího záminkou pro nepřátelství. Další věc je vyspělost a bezpečnostní situace. Na papíře už mají unijní představitelé odškrtnuto, že tyto země jsou vyspělejší, plní akční plány, a jsou na nejlepší cestě splnit podmínky pro členství v EU. Mimo papír je realita samozřejmě jiná.
Paradoxně, to proč jsou tyto země do Unie nezačlenitelné, je chyba EU. Nebyl by vůbec problém přijmout balkánské země do sdružení, které by bylo založeno na pohybu zboží. Na obchodě bez překážek, vědecké spolupráci, kulturní výměně a podobně. Bohužel Unie je založena zejmená na unifikaci. Na vnucování jedné „správné“ představy o životě, která je nucena všem. Na centralizaci moci, bez práva veta. Na nefunkčním multikulturalismu, který vyzdvihuje práva menšiny, ale nehledí na práva většiny. Kdyby neměla EU snahu vytvořit z Evropy jeden stát, pak by vše mohlo fungovat.
Hlasování o zbavení imunity katalánských europoslanců – hlasoval jsem proti zbavení. Snaha osamostatnit svou zemi je politický postoj. A bez ohledu na to, zda souhlasíme s oddělením nebo ponecháním Katalánska španělskému království, neměli bychom souhlasit s vězněním lidí za politické přesvědčení. Angličané také nezavírají Skoty, kteří se chtějí osamostnit, do vězení. Naopak jim umožnili uspořádat referendum.
Program činnosti Unie v oblasti zdraví na období 2021–2027 (program „EU pro zdraví“) – hlasoval jsem proti. Nesouhlasím s tím, aby se šlo pokračující cestou centralizace zdravotnictví pod EU pod záminkou zvládání epidemií. EU naopak ukázala, že ve zvládání krizí je naprosto nevhodná a mnohem lepší je spolupráce národních vlád.
Vyhlášení EU zónou svobody pro osoby LGBTIQ – hlasoval jsem proti. Jak jsem se již vyjádřil dříve, naprosto nesouhlasím s tím, aby se jedné menšině vytvářel zvláštní prostor oproti ostatním lidem. Před zákonem jsou si všichni rovni a je diskriminace vytvářet pro vybrané zvláštní ochrany.
Usnesení Evropského parlamentu ze dne 11. března 2021 o právech dítěte s ohledem na strategii EU pro práva dítěte – hlasoval jsem proti. Nejedná se o žádnou upřímnou snahu o ochranu dětí, ale jako obvykle snahu o výběr speciálních menšin, propagaci migrace, pozitivní diskriminaci a finance pro, ty kteří v byznysu s menšinami umí chodit.