Hynek Blaško

Frakce ID

Hlasování

Články

Můj život

Videa

Fotky

Hlasování
Hlasování
Červen
Červen

Členství Ukrajiny, Moldavska a Gruzie v EU

– hlasoval jsem proti

Tyto úvahy mi přijdou jako z jiného světa. Ani jedna z těchto zemí naprosto není ve stavu, aby se stala členem EU. Navíc EU by se neměla rozšiřovat obecně, neboť nefunguje už teď. S každou zemí můžeme mít volný obchod a spolupráci, ale není kvůli tomu nutné rozšiřovat bruselskou centralizaci na další země. Co se týká Gruzie, zde už jde o případ úplně pošetilosti. EU by pak se pak mohla chtít rozrůstat klidně do Asie nebo do Afriky, pokud bychom začali brát i země mimo kontinent.

Plnění zásobníků plynem

– hlasoval jsem pro

Situace s plynem je kvůli nezodpovědnosti europolitiků naprosto nejistá. Do toho se ještě motají zelení fantastové, kteří chtějí zakázat i plyn a nahradit jej solárními panely. Podporuji preventivní naplnění zásobníků ještě před zimou, aby nedošlo k nejhoršímu.

Zelený digitální certifikát (koronavirus)

– hlasoval jsem proti prodloužení

Nesouhlasím s existencí tohoto certifikátu, a nelíbí se mi, že poslanci už teď plánují, že se zase budou všichni testovat a očkovat.

Námitka proti geneticky modifikované kukuřici

– hlasoval jsem pro námitku

U GMO musí platit předběžná opatrnost a hlasuji vždy proti jejich volnému šíření do EU.,

Závazné roční snižování emisí skleníkových plynů

– u celkového návrhu jsem hlasoval proti

U dílčích pozměňovacích návrhů jsem podpořil například to, že přechod na udržitelné hospodářství musí být spojen se zachováním konkurenceschopnosti evropských států ve světě. Tento návrh bohužel neprošel, protože většině europoslancům nevadí, když konkurenceschopní nebudeme. Hlavně když zvítězí zelená ideologie. V rámci ní se také začíná pracovat s pojmem „negativní emise“, někdo tedy bude asi muset vynalézt perpetuum mobile, které vyrobí více energie než přijme. Návrh prošel.

Emise oxidu uhličitého pro auta a dodávky

– hlasoval jsem proti

Zavádění přísnějších norem na emise oxidu uhličitého, naprosto odtržených od reality. Snahou podporovatelů tohoto návrhu je způsobit, že běžná auta budou tak drahá, že elektromobily vedle nich začnou být levné. A také, aby výrobci už spalovací motory prakticky nebyli schopni vyrábět. Stále přísnější normy postupně mají vyřadit také ojetá auta. Návrh prošel.

Využívání půdy, změna využívání půdy a lesnictví

– hlasoval jsem proti návrhu jako celek

Pro jsem hlasoval u dílčích návrhů, na ochranu lesů, prevenci odlesňování nebo zvláštní ochranu rašelinišť. To považuji za reálnou ochranu přírody,  na kterou musíme dbát. Zpráva však obsahuje virtuální cíle kalkulující s oxidem uhličitým a další prvky zelené ideologie. Návrh prošel.

Vytvoření systému pro obchodování s povolenkami na emise skleníkových plynů v Unii

– hlasoval jsem proti

A skutečně málokdy se stane, že by návrh, který obsahuje jakékoli zpřísnění zelené idologie neprošel. V tomto případě se to však podařilo a byl většinou poslanců odmítnut, za obrovského pobouření poslanců z řad „lepších lidí.“ Návrh tedy neprošel.

Aktuality & Témata

Konec prezidentske kandidatury

Konec prezidentske kandidatury

Vážení přátelé, Drama s mojí kandidaturou na prezidenta skončilo. Nepodařilo se nám posbírat dostatečný počet podpisů, a tak se nemůžu zúčastnit volebního klání o post prezidenta ČR v roce 2023. Chtěl bych tímto poděkovat Vám všem, kteří jste mi dali podpisy a tím mě...

Den válečných veteránů

Den válečných veteránů

Dnes se celosvětově připomíná den válečných veteránů. Před 104 lety skončila jedna z nejhorších válek v historii. Od té doby se opakovaně lidé pokoušeli něčemu podobnému zabránit. Liga národů, OSN, a další organizace měly být zárukou míru. Dnes vidíme více než kdy...

Ceny energii

Ceny energii

Pochutnali jste si letos na Svatomartinské huse? Já tedy ne. Zhořkla by mi v ústech při myšlenkách na to, co nás letos v zimě vinou fialové vlády čeká. Další ohlášené zdražovaní energetickými firmami, které mají 1000% zisky, a které se uklidí do zahraničí, protože jim...

Zvýšení ochrany spotřebitele

Zvýšení ochrany spotřebitele

Na začátek roku i něco pozitivního. Mám radost, že změny týkající se ochrany spotřebitelů.. Od letošního roku již KONEČNĚ nebude možné uzavírat smlouvy po telefonu. Přiznám se, že toto téma mě hodně trápilo, jelikož uzavřít smlouvu přes telefon, kdy nikdo nemůže...