Hynek Blaško

Frakce ID

Hlasování

Články

Můj život

Videa

Fotky

Z mého života

Co jsem prožil? Kde jsem působil? Jaké jsou mé zkušenosti?

Z mého života

Co jsem prožil? Kde jsem působil? Jaké jsou mé zkušenosti?

Mládí a studium

 Narodil jsem se 15. července 1955 v Praze a ve svém mládí jsem aktivně sportoval. Vystudoval jsem hned několik škol, z nichž vévodí Vysoká vojenská škola ve Vyškově a Vojenská akademie v Brně.  Velmi zajímavé pak bylo studium na vojenské akademii Bundeswehru v Německu.

Armáda

V armádě jsem prožil dlouhých 38 let svého života. Postupem času jsem prošel všemi funkcemi, od velitele čety až po velitele Společných sil Armády České republiky. Dne 8. května 2006 jsem byl povýšen na generálmajora Armády České republiky.

Politika

Po ukončení mé kariéry v armádě jsem vstoupil do politiky a v roce 2016 jsem se stal krajským zastupitelem kraje Vysočina. Po neúspěšných pokusech ve volbách do Senátu a Poslanecké sněmovny jsem však byl ve volbách roku 2019 zvolen europoslancem České repubiky. 

Mládí a studium

Narodil jsem se 15. července 1955 v Praze. Ve svých 13 letech jsem vstoupil do tamního veslařského oddílu. Veslování, které je velmi náročným sportem jsem nakonec dělal asi 4 roky. Při tom jsem se na střední škole pokoušel o řecko-římský zápas. Do toho jsem se snažil věnovat atletice. Byly to opravdu krásné a plnohodnotné roky mého života.

Vysoká vojenská škola pozemního vojska ve Vyškově

Univerzita obrany v Brně

Vystudoval jsem Střední zemědělskou školu v Poděbradech v oboru pěstitel a chovatel. Po střední škole jsem chtěl nastoupit na Lesnickou a dřevařskou fakultu. Bohužel jsem si to z finančních důvodů nemohl dovolit, a tak jsem se nakonec rozhodl pro Vysokou vojenskou školu pozemního vojska ve Vyškově. Zde jsem poté vystudoval i Vojenskou akademii v Brně (postgraduální studium jsem absolvoval v roce 1986).

V roce 1994 jsem rovněž vystudoval vojenskou akademii Bundeswehru v Německu. Studium na této akademii pro mě bylo velice zajímavé v tom, že jsem se mohl podrobně seznámit s rozdíly ve vedení operací vojsk Varšavské smlouvy a operací společenství NATO.

Vysoká škola velení a štábu Bundeswehru

Kariéra v armádě

V armádě jsem prožil dlouhých 38 let svého života. Postupem času jsem prošel všemi funkcemi, od velitele čety až po velitele Společných sil Armády České republiky, tedy od poručíka až po generálmajora.

poručík

nadporučík

kapitán

Přehledně uvedu, jak má kariéra vojáka probíhala – VVŠ, velitel čety, velitel roty, odborný náčelník na štábu motostřeleckého pluku, VA Brno, štáb motostřelecké divize, náčelník štábu motostřeleckého pluku, velitel motostřeleckého pluku, štáb divize, VA Bundeswehru, NŠ 4. brigády rychlého nasazení, velitel 4.brigády rychlého nasazení, …

… velitel mechanizované divize, Národní vojenský představitel při SHAPE Belgie, zástupce velitele Společných sil Armády České republiky, velitel Společných sil Armády České republiky.

Během této doby jsem prošel a poznal posádky v Janovicích nad Úhlavou, Sušicích, Klatovech, Havlíčkově Brodě, Brně, Vyškově, Olomouci a dalších

major

podplukovník

plukovník

brigádní generál

generálmajor

Dne 1.12.1999 jsem byl jmenován prezidentem České republiky Václavem Havlem brigádním generálem Armády České republiky a dne 8. května 2006 jsem byl povýšen na generálmajora Armády České republiky.

Patron projektu „PŘIJDU VČAS“

Již delší dobu podporuji projekt Přijdu včas. Jedná se o skvělou iniciativu, která pomáhá dětem a rodičům tím, že umisťuje atraktivně vypadající a hlavně velmi dobře fungující hodiny na dětská hřiště. Každé z hodin je k tomu vybaveno odpadkovým košem, informační tabulkou a hlavně hlásiči pro případ nouze, úrazu nebo jiného nebezpečí.

Vstup do politiky

Po ukončení mé úlohy generálmajora Armády České republiky 31.7.2012 jsem odešel do zálohy a zároveň se stal seniorem.

Kraj a poslanecká sněmovna

Dlouho jsem tak však nevydržel a v roce 2016 jsem se rozhodl kandidovat za hnutí SPO na Vysočině na post krajského zastupitele. Byl jsem k mé velké radosti zvolen a hned v roce 2017 jsem se pokoušel kandidovat s hnutím SPO ve volbách do poslanecké sněmovny. Tam jsme však jako strana neuspěly a se ziskem 0,24 % jsem mandát poslance nezískal.

Volby do Senátu

V roce 2018 jsem kandidoval ve volbách do Senátu jako nestraník za hnutí SPD. A to v okrese Chrudim s obvodním číslem 44. Bohužel jsem však ve volbách neuspěl, když jsem získal celkem 6,35 % hlasů a obsadil jsem až 7. místo ze 14 kandidátů. Hned po volbách jsem se vzdal i mandátu krajského zastupitele v kraji Vysočina, protože jsem změnil své trvalé bydliště a přestěhoval se do obce Veltruby nedaleko Kolína.

Evropský parlament

V květnu roku 2019 jsem vstoupil do hnutí SPD a následně jsem kandidoval ve Volbách do Evropského parlamentu. A tyto volby se povedly a já jsem se se ziskem 47 505 preferenčních hlasů a překonáním lídra kandidátky Ivana Davida, stal europoslancem za Českou republiku. Po svém zvolení jsem se stal členem politické frakce Identita a demokracie, ve které je přes 70 poslanců z deseti zemí Evropské Unie.

Váš hlas v …

Štrasburk

Europarlament ve Francii

Europarlament v Belgii

Váš hlas v …

Brusel