Hynek Blaško

Frakce ID

Hlasování

Články

Můj život

Videa

Fotky

PL: Oni nás chtějí úplně dokopat. Šokovaně zírám, co předvádí nová koalice…
21. 10. 2021
Článek
PL: Oni nás chtějí úplně dokopat. Šokovaně zírám, co předvádí nová koalice…
21. 10. 2021

„Teď nám ještě z bruselské řiti čouhají boty, ale chtějí nás zašlapat, aby nekoukalo vůbec nic,“ shrnuje dění kolem nemocného prezidenta Miloše Zemana europoslanec a generálmajor Hynek Blaško.

„Hnusná odporná hysterie, která ničemu nepomáhá a akorát aktéry svléká donaha. Všichni, kteří v této záležitosti vystupují, ukazují zásadní morální a etické kvality, ze kterých se normálnímu člověku zvedá žaludek. A přikrašlují to vzletnými slovy, že člověk má právo vědět o zdravotním stavu hlavy státu. Prostě prezident je nemocný a má právo být nemocný. Vzpomeňme jen, co se dělo v blahé paměti jeho předchůdce, který proležel v nemocnici dlouhé měsíce a v kómatu řídil stát,“ připomněl Blaško nemoc bývalého prezidenta Václava Havla.

Ten tehdy ležel v motolské nemocnici. „Vzpomeňme, jak novináři a redaktoři z televize Nova vlezli po žebříku do okna nemocnice, aby získali záběry nemocného prezidenta. V normálním člověku se úplně všechno vzpírá, aby uvěřil, že je něco takého možné. Nikoho nic k ničemu nenutí, na všechno je čas, 8. listopadu ještě není,“ upozornil europoslanec za SPD.

Právě spěch na aktivaci článku 66 ústavy, podle nějž je možné odebrat prezidentovi pravomoci, pokud není schopen je vykonávat, není podle Hynka Blaška bezdůvodný: „Nic se neděje bez příčiny, někteří se snaží zviditelnit, třeba si i udělat nějaké body do prezidentské kandidatury, posilovat své pošramocené ego. To je ten paradox volebního systému, ve kterém by bylo třeba udělat něco radikálního. Jak může člověk, kterého zvolilo deset tisíc lidí, dělat jednoho z nejvyšších ústavních činitelů státu (Miloš Vystrčil, ODS, pozn. red.)? To je normální tragikomedie,“ řekl pro ParlamentníListy.cz.

Přímá volba prezidenta je v ohrožení

Podle něj Vystrčil neváhá svoji funkci a sám sebe zviditelňovat požadavky. „Proč panu prezidentovi nedopřeje čas? Proč nedopřeje čas doktorům, aby v určitém čase všichni včetně rodiny, příslušníků kanceláře prezidenta vystoupili a řekli: prezident to má spočítané, bohužel do úřadu se už nevrátí. Ale dokud je naživu, nemohou vyhlašovat volby, musejí počkat, až prezidentovi dohoří jeho svíčka, kterou mu někde v podzemí zapálili, když se narodil,“ uvedl Hynek Blaško.

Kritikou nešetřil ani směrem k dalším politikům, kteří na odebrání pravomocí Miloši Zemanovi pracují nebo se domnívají, že je potřeba. „Vidíte, že tito morálně a eticky vadní jednotlivci, kteří se tam urodili, řídí tuto společnost a podle toho to v té společnosti také vypadá. Když se přidají šílenci covidoví, tak to má tato společnost spočítané. Nepochybně nejde o pěkné vyhlídky, za chvilku nás, ať se situace vyvíjí, jak se vyvíjí, stejně čeká volba nového prezidenta. A já se domnívám, že kvůli těmto morálně a eticky vadným jednotlivcům je přímá volba prezidenta v ohrožení,“ uvedl generálmajor.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/

Aktuality & Témata

Norimberské zákony, inspirace pro politiky jak zvýšit proočkovanost

Norimberské zákony, inspirace pro politiky jak zvýšit proočkovanost

Vážení přátelé, jak se Vám bude líbit toto. Norimberské zákony, inspirace pro politiky jak zvýšit proočkovanost. zákaz vstupu pro neočkované na kulturní a společenské, sportovní akcezákaz vstupu do restaurací a ubytovacích zařízení,zákaz výkonu povolání,zákaz používat...