Hynek Blaško

Hlasování

Články

Můj život

Videa

Fotky

Hlasování
Hlasování
Duben
Duben

Vážení přátelé, zde je ohlédnutí za hlasováním Evropského parlamentu.

Globální přístup k výzkumu a inovacím

-hlasoval jsem proti

Usnesení totiž mimo jiné vyzývá k ukončení vědecké spolupráce s ruskými vědci. Je to další ukázka toho, kdy se vše staví do nesmyslné roviny proruské-protiruské. Pro mě byla vždy vědecká spolupráce symbolem míru. A ruští vědci nijak nemohou za to, že je na Ukrajině válka. Nehledě na to, že je nesmyslné ochuzovat sami sebe o nové poznatky a vývoj. Usnesení navíc říká, že spolupráce se má ukončit i se zeměmi, které Rusko podporují. Je to tedy Čína? Je to Indie? Myslí si snad poslanci, že si můžeme dovolit ukončit společný vědecký výzkum se světovými velmocemi. Nezapomínejme, že konflikt začíná právě tam, kde se mírová spolupráce ukončuje. A pokud chceme tento konflikt co nejdříve ukončit, nesmíme přetrhávat poslední vazby.

Provádění opatření v oblasti výchovy k občanství

-hlasoval jsem proti

Toto usnesení se snaží docílit stavu, kdy Evropská unie bude rozhodovat, jak se o ní bude učit ve školách. Europolitici totiž dobře vědí, a ostatně sami v tomto usnesení přiznávají, že Unie není zrovna populární a od lidí je naprosto vzdálená. A jako každá říše, které teče do bot, chtějí sáhnout k většímu ovlivňování mladých lidí a nové generace. To, že se o kritických centralismu bude učit jako o extrémistech je bohužel jasné. Že nebudou žákům poskytnuty informace o tom, že s EU lze i nesouhlasit, rovněž. Stačí se podívat, jak se europolitici chovají ke každému, kdo projeví byť sebeslušnější nesouhlas s jejich politikami.

Námitka proti geneticky modifikované sóji

-hlasoval jsem pro

Geneticky modifikované potraviny řeší prakticky každé parlamentní schůzi. Každé zasedání se vznáší námitky proti dalším a dalším GMO produktům, u nichž nejsou prozkoumána zdravotní rizika. Hlasuji vždy proti GMO a domnívám se, že by bylo dobré, aby se toto téma začalo brát více vážně, a nejen pokaždé řešit dílčí rizikovou plodinu.

Opatření proti znečištění vody dusičnany

hlasoval jsem pro

Voda je zdroj, u kterého musíme dbát nejvíce na čistotu a kvalitu. Proto jsem podpořil návrh, který se zabývá kontaminací vody ze zemědělských hnojiv, nedostatečně vyčištěných odpadních vod a čističek. Státy mají vyčlenit zvláště ohrožené oblasti a více dodržovat ochranná opatření.

Příprava rozpočtu 2023

-hlasoval jsem proti

Kromě jiného považuji za velmi problematický rozšiřující se tzv. boj proti dezinformacím, extremismu, apod. Máme již dlouholetou zkušenost, že veškerý tento boj vede pouze k omezení opozice proti centralizaci moci v EU. Každý, kdo se vyjádří kriticky proti tomu, že EU se nemá centralizovat a podporuje návrat pravomocí členským státům, je dnes označen za extrémistu, populistu, dezinformátora, a nevím co podobného. Až se boj proti extrémismu zaměří na skutečné extrémisty, pak jej podpořím.

Skladování plynu

-hlasoval jsem pro

Návrh se zabývá energetickou krizí a nutností začít tvořit větší rezervy plynu než dosud. S plněním zásobníků na příští zimu se má začít již teď, pokud by došlo k výpadku dodávek. Jsem rád, že alespoň v něčem jsme schopni zareagovat. Doufám, že tzv. Green Deal, jehož největší příznivci odmítají i plyn jako příliš neekologický, půjde postupně k ledu. Zejména dnes není představitelné, abychom výrobu energie přenesli na větrníky a solární panely, odstřihli si plyn, a zrušili fosilní paliva.

Aktuality & Témata

Konec prezidentske kandidatury

Konec prezidentske kandidatury

Vážení přátelé, Drama s mojí kandidaturou na prezidenta skončilo. Nepodařilo se nám posbírat dostatečný počet podpisů, a tak se nemůžu zúčastnit volebního klání o post prezidenta ČR v roce 2023. Chtěl bych tímto poděkovat Vám všem, kteří jste mi dali podpisy a tím mě...

Den válečných veteránů

Den válečných veteránů

Dnes se celosvětově připomíná den válečných veteránů. Před 104 lety skončila jedna z nejhorších válek v historii. Od té doby se opakovaně lidé pokoušeli něčemu podobnému zabránit. Liga národů, OSN, a další organizace měly být zárukou míru. Dnes vidíme více než kdy...

Ceny energii

Ceny energii

Pochutnali jste si letos na Svatomartinské huse? Já tedy ne. Zhořkla by mi v ústech při myšlenkách na to, co nás letos v zimě vinou fialové vlády čeká. Další ohlášené zdražovaní energetickými firmami, které mají 1000% zisky, a které se uklidí do zahraničí, protože jim...

Zvýšení ochrany spotřebitele

Zvýšení ochrany spotřebitele

Na začátek roku i něco pozitivního. Mám radost, že změny týkající se ochrany spotřebitelů.. Od letošního roku již KONEČNĚ nebude možné uzavírat smlouvy po telefonu. Přiznám se, že toto téma mě hodně trápilo, jelikož uzavřít smlouvu přes telefon, kdy nikdo nemůže...