Hynek Blaško

Hlasování

Články

Můj život

Videa

Fotky

Hlasování
Hlasování
Duben
Duben

Regulace odlesňování

– hlasoval jsem pro.

Vždy podporuji hmatatelnou ochranu přírody, kdy se nejedná o boj s virtuálními čísly, ale o skutečnou ochranu. Obnova lesů do ní rozhodně patří, takže jsem návrh podpořil. Hlasování prošlo.

Návrhy pro rozpočet 2024

– hlasoval jsem proti.

Jako obvykle se všechny návrhy snaží rozpočet EU nafouknout, co to jde, namísto, aby se šetřily peněženky občanů. Připravme se tak na další finance pro nesmyslné úřady, dotace a EU byrokracii. Návrh prošel.

Bojové skupiny EU

– hlasoval jsem proti.

EU nikdy nesmí být vojenským spolkem. Stačí, když vidíme, jak se v diplomacii chová jako slon v porcelánu, povýšeně rozdává rady celému světu, jak se má chovat. Nechci pomýšlet, že by ti blázni mohli velet armádám. Návrh prošel.

Změny jednacího řádu v europarlamentu

– hlasoval jsem pro.

Souhlasím zejména s rejstříkem transparentnosti, o kterém se začalo intenzivně jednat po odhalení korupce na nejvyšších místech. Osobně jsem pro co nejpřísnější kontrolu pohybu lobbyistů po parlamentu a jejich setkávání s politiky. Hlasování prošlo.

Potvrzení zrušení víz pro Kosovo:

Od nového roku má skončit vízová povinnost pro Kosovo. Nesouhlasím s tím, hlasoval jsem proti. Hlasování prošlo.

Emisní povolenky

– hlasoval jsem proti.

Nesouhlasím s virtuálním obchodováním CO2, které žene Evropu do průmyslové zaostalosti, za situaci, kdy zbytek světa se raduje, že jsme se dobrovolně vzdali všeho, co zde bylo vybudováno. Hlasování však samozřejmě prošlo, fanatismus je bezbřehý.

eGovernment – hlasování o elektronizaci státní zprávy pod různými záminkami přináší zřízení elektronické identity.

Jsem zásadně proti další elektronizaci naší identity a osobních údajů. Už tak příliš mnoho svých údajů svěřujeme do online prostoru, ještě tak vlastní identitu? Hlasování prošlo.

Aktuality & Témata

Konec prezidentske kandidatury

Konec prezidentske kandidatury

Vážení přátelé, Drama s mojí kandidaturou na prezidenta skončilo. Nepodařilo se nám posbírat dostatečný počet podpisů, a tak se nemůžu zúčastnit volebního klání o post prezidenta ČR v roce 2023. Chtěl bych tímto poděkovat Vám všem, kteří jste mi dali podpisy a tím mě...

Den válečných veteránů

Den válečných veteránů

Dnes se celosvětově připomíná den válečných veteránů. Před 104 lety skončila jedna z nejhorších válek v historii. Od té doby se opakovaně lidé pokoušeli něčemu podobnému zabránit. Liga národů, OSN, a další organizace měly být zárukou míru. Dnes vidíme více než kdy...

Ceny energii

Ceny energii

Pochutnali jste si letos na Svatomartinské huse? Já tedy ne. Zhořkla by mi v ústech při myšlenkách na to, co nás letos v zimě vinou fialové vlády čeká. Další ohlášené zdražovaní energetickými firmami, které mají 1000% zisky, a které se uklidí do zahraničí, protože jim...

Zvýšení ochrany spotřebitele

Zvýšení ochrany spotřebitele

Na začátek roku i něco pozitivního. Mám radost, že změny týkající se ochrany spotřebitelů.. Od letošního roku již KONEČNĚ nebude možné uzavírat smlouvy po telefonu. Přiznám se, že toto téma mě hodně trápilo, jelikož uzavřít smlouvu přes telefon, kdy nikdo nemůže...