Hynek Blaško

Hlasování

Články

Můj život

Videa

Fotky

Hlasování
Hlasování
Listopad
Listopad

Nové zdroje financování pro EU

– hlasoval jsem proti

EU se pokouší vytvořit nové daně a zajistit si zdroje financování. Cílem je samozřejmě posílit organizaci, která se tváří jako stát, i když jím není, a doufám, že nikdy nebude. Jakoukoli daň zaplatí v konečném důsledku vždycky jen občané. EU hledá cesty, jak dále posílat peníze obyvatel Evropy do všech koutů světa, na sponzorování migrace, na šílenou zelenou politiku a dotace pro vyvolené.

Doporučení pro budoucí rozšiřování EU

– zde bych zdůraznil dva dílčí body, u kterých jsem hlasoval PRO

Šlo o formulaci, „že státy si mohou svobodně stanovit své priority, pokud jde o jejich prosperitu, bezpečnost, v souladu se stávajícím mezinárodním právním rámcem,“ a dále „zachovat požadavek na jednomyslnost v Radě ve všech záležitostech týkajících se zahraniční politiky..“ Asi vás nepřekvapí, že europoslanci oba texty odmítli. Jasně tak dávají najevo, že nechtějí, aby si státy mohly stanovovat bezpečnostní priority, a aby přestalo platit právo veta, a státy tak mohly být přehlasovány proti jejich vůli.

Doporučení pro Libyi

– hlasoval jsem proti

Mnoho dílčích návrhů obsahovalo podporu vítací migrační politiky, která tak nahrává pašerákům lidí, o kterých se dnes mluví už úplně otevřeně dokonce i na půdě europarlamentu. Návrh, který požadoval ukončení praxi soukromého dovážení migrantů loděmi, samozřejmě neprošel.

Evropský parlament dnes hlasoval, jestli Rusko prohlásí za teroristický stát

– hlasoval jsem proti

Od začátku konfliktu zastávám názor, že je nutné pracovat na ukončení války, ne na její eskalaci. Pokud by Evropa chtěla vést jakákoli jednání, nemůže je úspěšně začínat tím, že europoslanci budou vydávat prázdná vyjádření, že Rusko je teroristický stát.

Podívejme se čeho doposud EU dosáhla? Naprosto ničeho. Je ostudou a selháním Bruselu, že jediný, kdo prozatím něco vyjednal, bylo právě Turecko. Zajistí nám prázdné prohlášení přísun potravin? Přísun energií? EU je s tímto směšná, když všichni víme, že potřebujeme, aby Rusko a Ukrajina dodávaly své zdroje, a zároveň se budeme tvářit, jak dodavatele prohlašujeme za teroristy. A i kdyby ty zdroje nedodávali přímo nám, potřebujeme, aby je dodávali do třetího světa, aby nerostly ceny i u nás. Všichni to vědí, ale pokrytecky se budou tvářit, že to tak není.

A stejně tak se tváříme, že něco řešíme my v EU, když je nabíledni, že rozhodné slovo mají Spojené státy Americké. A podle událostí z posledních týdnů se ukazuje, že USA začínají válečné nadšení našich politiků brzdit. Stačí se podívat na schůzku šéfů tajných služeb USA a Ruska, Bidenovo urychlené uklidnění, že rakety v Polsku nebyly ruské, anebo článek z Washington Post popisující americký tlak na Ukrajinu, aby se otevřela jednání s Rusy. Přičtěme k tomu, že vlastní strana amerického prezidenta tlačí na rozumné jednání také.

Evropě stejně nezbyde než následovat kroky Američanů, takže kazit teď dopředu diplomatické úsilí by bylo popřením toho, co jsem dosud zastával.

Aktuality & Témata

Konec prezidentske kandidatury

Konec prezidentske kandidatury

Vážení přátelé, Drama s mojí kandidaturou na prezidenta skončilo. Nepodařilo se nám posbírat dostatečný počet podpisů, a tak se nemůžu zúčastnit volebního klání o post prezidenta ČR v roce 2023. Chtěl bych tímto poděkovat Vám všem, kteří jste mi dali podpisy a tím mě...

Den válečných veteránů

Den válečných veteránů

Dnes se celosvětově připomíná den válečných veteránů. Před 104 lety skončila jedna z nejhorších válek v historii. Od té doby se opakovaně lidé pokoušeli něčemu podobnému zabránit. Liga národů, OSN, a další organizace měly být zárukou míru. Dnes vidíme více než kdy...

Ceny energii

Ceny energii

Pochutnali jste si letos na Svatomartinské huse? Já tedy ne. Zhořkla by mi v ústech při myšlenkách na to, co nás letos v zimě vinou fialové vlády čeká. Další ohlášené zdražovaní energetickými firmami, které mají 1000% zisky, a které se uklidí do zahraničí, protože jim...

Zvýšení ochrany spotřebitele

Zvýšení ochrany spotřebitele

Na začátek roku i něco pozitivního. Mám radost, že změny týkající se ochrany spotřebitelů.. Od letošního roku již KONEČNĚ nebude možné uzavírat smlouvy po telefonu. Přiznám se, že toto téma mě hodně trápilo, jelikož uzavřít smlouvu přes telefon, kdy nikdo nemůže...