Hynek Blaško

Hlasování

Články

Můj život

Videa

Fotky

Hlasování
Hlasování
Prosinec
Prosinec

Evropská strana lidová se před hlasováním zasazovala odložení hlasování o lidských právech, dokud se nevysetří korupční skandál místopředsedkyně parlamentu a dalších současných i bývalých poslanců. Zde jsem podpořil odklad, do doby než bude jasno, ale ostatní frakce prosadily hlasování hned, i s podezřením, že znění těchto usnesení bylo ovlivněno korupcí.

Usnesení k podezření ke korupci za Kataru

– hlasoval jsem pro

Zejména jsem podpořil návrhy vyzývající k větší kontrole lobbyistů a zájmových skupin. Osobně bych byl pro úplný zákaz kontaktu lobbyistů s politiky. Politik se má rozhodovat podle programu, který slíbil voličům a nikoliv podle zájmů byznysu nebo jednotlivých států.

Usnesení k Bahrajnu

– zde jsem se zdržel

Podpořil jsem dílčí návrhy, které se rovněž týkaly podezření z korupce v Evropském parlamentu, která mohla pocházet z Bahrajnu. Rovněž jsem podpořil návrh, že je v našem zájmu územní celistvost bahrajnského království, které se snaží podvracet Írán. Souhlasím s tím, že strategicky jsou pro nás lepší partneři relativně stabilní království, udržující fanatiky na uzdě, než státy typu Írán. Proto mi však přijde pokrytecké, že EU na jednu strany tyto království podporuje a žádá jejich zdroje a na druhou stranu je kritizuje za jejich pojetí lidských práv. Ano, lidé zde nemají práva jako my v Evropě. Ale my jim to svými usnesením nenařídíme.

Usnesení k 90. výročí hladomoru na Ukrajině

– zde jsem nehlasoval

A to z jednoho důvodu – nenechám se vmanipulovat do pozice, která se někomu hodí. Co se týče hladomoru, mám samozřejmě úctu ke všem zemřelým na Ukrajině. Je to už 90 let, a my na tom nic nezměníme. Důvod, že se právě toto teď připomíná není ten, ze chceme uctít tyto oběti, ale jen že chceme zase přilít olej do ohně současného konfliktu tím, ze budeme připomínat události stalinského SSSR a roubovat je na dnešní situaci.

Pomoc státům EU zasažených minulý rok přírodními katastrofami.

– hlasoval jsem pro

Vzájemnou pomoc při tomto typu událostí, považuji za jednu z mála příkladů smysluplné spolupráce, kdy má smysl, aby státy držely spolu a přišla pomoc tam, kde je to potřeba. Naopak bych klidně byl pro to, aby se začalo omezovat centrální přerozdělování peněz na všechny možné nesmysly, a raději se použily zvládání vážných situací jako přírodní pohromy, namísto hloupostí.

Zlepšování železniční dopravy

– hlasoval jsem pro

Železniční doprava by se měla do budoucna více mezievropsky propojovat a využívat. Je třeba ulevit přetíženým dálnicím, zahuštěných obrovským množstvím kamionů. Kde to bude možné, by se měla železniční doprava více využívat.

Námitka proti geneticky modifikované sóji a biocidnímu přípravku

– hlasoval jsem pro

Stále se mluví ekologii, ale skutečná ochrana přírody jde přitom stranou. Proto hlasuji proti používání GMO látek a postřiků, u kterých jsou podezření, že mají vliv na zdraví lidí a zvířat.

Vize pro venkovské oblasti

– hlasoval jsem pro

Usnesení podporuje zemědělce ve venkovských a odlehlých oblastech. Dále souhlasím s tím, že turismus a rekreační rybolov mohou být jednou z věcí, jak přinést peníze do venkovských oblastí, které se často vylidňují. Je třeba zatraktivnit venkov pro obyvatele velkých měst, aby se vraceli, anebo zde alespoň jezdili jako turisté a přinášeli možnosti výdělku pro místní.

Aktuality & Témata

Konec prezidentske kandidatury

Konec prezidentske kandidatury

Vážení přátelé, Drama s mojí kandidaturou na prezidenta skončilo. Nepodařilo se nám posbírat dostatečný počet podpisů, a tak se nemůžu zúčastnit volebního klání o post prezidenta ČR v roce 2023. Chtěl bych tímto poděkovat Vám všem, kteří jste mi dali podpisy a tím mě...

Den válečných veteránů

Den válečných veteránů

Dnes se celosvětově připomíná den válečných veteránů. Před 104 lety skončila jedna z nejhorších válek v historii. Od té doby se opakovaně lidé pokoušeli něčemu podobnému zabránit. Liga národů, OSN, a další organizace měly být zárukou míru. Dnes vidíme více než kdy...

Ceny energii

Ceny energii

Pochutnali jste si letos na Svatomartinské huse? Já tedy ne. Zhořkla by mi v ústech při myšlenkách na to, co nás letos v zimě vinou fialové vlády čeká. Další ohlášené zdražovaní energetickými firmami, které mají 1000% zisky, a které se uklidí do zahraničí, protože jim...

Zvýšení ochrany spotřebitele

Zvýšení ochrany spotřebitele

Na začátek roku i něco pozitivního. Mám radost, že změny týkající se ochrany spotřebitelů.. Od letošního roku již KONEČNĚ nebude možné uzavírat smlouvy po telefonu. Přiznám se, že toto téma mě hodně trápilo, jelikož uzavřít smlouvu přes telefon, kdy nikdo nemůže...