Hynek Blaško

Hlasování

Články

Můj život

Videa

Fotky

Hlasování
Hlasování
Říjen
Říjen

Europoslanci chtějí mohutnou výstavbu dobíjecích stanic pro automobily, nákladní vozidla i vlaky. Nikdo však neříká, kde se ta energie vezme?

Na západě chtějí vypínat jaderné elektrárny, uhelné elektrárny a plynové elektrárny. Vše se děje bez jakéhokoliv rozmyslu, a v době, kdy už jasně vidíme, kam tato politika vede. Naivní snílci asi věří, že kamionům dobijeme baterky ze solárních panelů.

Možná jimi zastavíme celou Evropu, a každý zbytek volné půdy, nevím… Hlasoval jsem proti, a podpořil jsem jen návrhy, které podporují do budoucna větší využívání vodíku a plynu jako pohonných hmot. U elektřiny a baterek na tuto budoucnost nevěřím.

Přese všechno, co se děje, europoslanci stále trvají na zelené dohodě. Odmítají vnímat, že tato dohoda je příčinou krize. Naopak naivně se domnívají, že je řešením. Prošel bod, že europoslanci na zelené dohodě trvají. Zde jsem hlasoval proti.

Hlasoval jsem pro všechny body, které žádaly, aby domácnostem byl poskytnut příděl energie za přijatelnou cenu, a aby se prosadil zákaz odpojování od dodávek energie. Rovněž jsem hlasoval pro celounijní zákaz přerušování dodávek elektřiny, a aby bylo stanoveno, že lidé za vysoké ceny zodpovědnost nenesou. Bohužel toto smýšlení většina europoslanců nesdílí, tudíž body neprošly.

Proti jsem hlasoval u bodu – výzva k zákazu plynových kotlů v nových budovách. Bez jakéhokoli řešení je to nesmyslná utopie. Poslanci chtějí do budoucna zakázat topit dřevem, biomasou i plynem? To se opravdu domnívají, že budovu dokáží vytopit solární panely? Bohužel tato naivita byla schválena.

Podpořil jsem výzvu, kterou považuji za rozumnou, a to, aby v obcích vznikala družstva pro výrobu energií z obnovitelných zdrojů, která umožní občanům vyrábět, využívat, skladovat či dále prodávat vlastní energii. Do budoucna to může znamenat zlepšení situace. Jediný problém je, že europoslanci by chtěli ihned vše zakázat, přesto, že ještě tyto nové možnosti jsou pouze na papíře.

Dobrá zpráva je, že europoslanci si uvědomili důležitost jaderné energie, zvláště v této situaci, jelikož prošel bod, že tato energie může přispět k zabezpečení dodávek v EU. Zde jsem hlasoval pro.

Prošel také návrh na zdanění mimořádných zisků podniků, které profitují z energetické krize. Hlasoval jsem pro.

Jednotná nabíječka

– hlasoval jsem pro

Doufejme, že sjednocení nabíjecích koncovek povede ke snížení elektroodpadu a k tomu, že nebudeme ke každému mobilu řešit nabíječku jinou.

Evropské středisko pro kontrolu nemocí

– hlasoval jsem proti

Toto středisko při koronaviru ukázalo, že je nefunkční a veškerá opatření si řešily jednotlivé státy. Návrh navíc obsahuje, že se má řešit “váhavý postoj k očkování”, což považuji za naprosto skandální. EU nemá co zasahovat lidem do jejich svobodného rozhodnutí ohledně narychlo “uvařených” vakcín.

Populace ryb a akvakultura

– hlasoval jsem pro

Jako obvykle, hlasuji i teď pro ochranu zvířat a živočichů. Myslím si, že nadměrný rybolov je problém, který je třeba řešit. Hlasoval jsem i pro dílčí hlasování proti chovu chobotnic, toto omezení však neprošlo.

Aktuality & Témata

Konec prezidentske kandidatury

Konec prezidentske kandidatury

Vážení přátelé, Drama s mojí kandidaturou na prezidenta skončilo. Nepodařilo se nám posbírat dostatečný počet podpisů, a tak se nemůžu zúčastnit volebního klání o post prezidenta ČR v roce 2023. Chtěl bych tímto poděkovat Vám všem, kteří jste mi dali podpisy a tím mě...

Den válečných veteránů

Den válečných veteránů

Dnes se celosvětově připomíná den válečných veteránů. Před 104 lety skončila jedna z nejhorších válek v historii. Od té doby se opakovaně lidé pokoušeli něčemu podobnému zabránit. Liga národů, OSN, a další organizace měly být zárukou míru. Dnes vidíme více než kdy...

Ceny energii

Ceny energii

Pochutnali jste si letos na Svatomartinské huse? Já tedy ne. Zhořkla by mi v ústech při myšlenkách na to, co nás letos v zimě vinou fialové vlády čeká. Další ohlášené zdražovaní energetickými firmami, které mají 1000% zisky, a které se uklidí do zahraničí, protože jim...

Zvýšení ochrany spotřebitele

Zvýšení ochrany spotřebitele

Na začátek roku i něco pozitivního. Mám radost, že změny týkající se ochrany spotřebitelů.. Od letošního roku již KONEČNĚ nebude možné uzavírat smlouvy po telefonu. Přiznám se, že toto téma mě hodně trápilo, jelikož uzavřít smlouvu přes telefon, kdy nikdo nemůže...