Hynek Blaško

Frakce ID

Hlasování

Články

Můj život

Videa

Fotky

Hlasování
Hlasování
Říjen
Říjen

Strategie pro zemědělství

– hlasoval jsem proti

Evropský parlament se usnesl, že „strava většiny Evropanů není v souladu s doporučeními týkajícími se zdravého stravování.“ V rámci boje proti klimatu rozhodná většina schválila vypracování zemědělské strategie, která má hledat alternativní zdroje bílkovin. Místo jezení neekologického masa europoslanci doporučují lidem hmyz a řasy.

Konference OSN o změně klimatu

– hlasoval jsem proti

Poslanci schválili usnesení, že je třeba co nejdříve přestat používat fosilní paliva a stejně tak ukončit jakoukoli jejich podporu. Možná i proto si nikdo nedělá starosti s chybějící močovinou/Ad Blue, který může způsobit absolutní kolaps dopravy. Benzín a naftu je přeci třeba vyřadit za každou cenu. Ovšem mrzelo mě, že neprošel pozměňovací návrh, aby politici na klimatickou konferenci přicestovali vlakem a alternativními způsoby dopravy. Zrovna v tomto bodě jsem totiž hlasoval pro, aby nám to mohli pěkně prakticky ukázat, jaké se správně cestuje bez aut a letadel.

Evropská agentura pro pohraniční a pobřežní stráž

– hlasoval jsem proti

Europoslanci by chtěli, aby na hranicích EU působili ve větší míře úředníci pro základní práva migrantů. Jejich úkolem bude ještě více komplikovat navracení nelegálních migrantů zpět za hranice EU. Jako tradičně je kritika směřována na situaci v Maďarsku, které migranty navracelo, a námitky euroúředníka pro základní práva byly ignorovány.

Omezení rychlosti na 30 km/hod v obytných zónách

– hlasoval jsem proti

Kupodivu 615 poslanců hlasovalo pro a já jsem jeden z 24, kteří hlasovali proti.

Tak jako je pravidelně kritizováno Maďarsko, hlasovalo se i tentokrát o Polsku. Europolitici se totiž velmi zalekli, že polský ústavní soud by chtěl zpochybnit nadřazenost práva EU nad polskými zákony. Schválené usnesení se tedy hemží nejrůznějšími čísly, kolik procent Poláků podporuje EU, kolik lidí bylo na demonstraci pro EU, apod. Europoslanci si dokonce jen tak od stolu troufli odhlasovat, že polský ústavní soud je nelegitimní a jeho rozhodnutí neplatná. Je to však jen ukázka zoufalého plácání eurofederalistů, kterým jednoznačně dochází dech. Hlasoval jsem jako vždy ve prospěch Poláků.

Aktuality & Témata

Norimberské zákony, inspirace pro politiky jak zvýšit proočkovanost

Norimberské zákony, inspirace pro politiky jak zvýšit proočkovanost

Vážení přátelé, jak se Vám bude líbit toto. Norimberské zákony, inspirace pro politiky jak zvýšit proočkovanost. zákaz vstupu pro neočkované na kulturní a společenské, sportovní akcezákaz vstupu do restaurací a ubytovacích zařízení,zákaz výkonu povolání,zákaz používat...